Astrolabium Edycja V

zdjecie: 

AKTUALNOŚCI

 

24.09.2019

Dziękujęmy za udział w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego konkursu Astronomicznego „Astronarium”. Kolejna rejestracja dostępna będzie na jesień 2020 roku.

W tej edycji w konkursie wzięło udział 385 z 66 szkół z całej Polski. Rozesłaliśmy nagrody dla 10 najlepszych w każdej kategorii wiekowej, w tym teleskopy do zgłębiania tajemnic kosmosu. 

Zapraszamy do zapoznania się z doświadczeniami konkursowymi z tej i poprzednich edycji.

 

Na zdjęciu powyżej: laureatka w kategorii uczniów gimnazjów i szkół podstawowych klas 7-8: Zuzanna Kania.

 

 

04.06.2017

WYNIKI KONKURSU

Dziękujemy bardzo wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie!

W zakładce  WYNIKI znajdują się pliki z listą zdobytych punktów przez uczniów każdej z grup wiekowych. Listy posegregowane są według kodu szkoły, a następnie kodu ucznia rosnąco.

Uczniowie, którzy zajęli do 10 miejsca otrzymają nagrody rzeczowe w postaci gadżetów astronomicznych, czasopism astronomicznych, książek i/lub prenumerat. Za zajęcie pierwszego miejsca w każdej z grup laureaci otrzymają dodatkowo teleskopy. Listy laureatów znajdują się w zakładce  LAUREACI 2019.
Nagrody rzeczowe (poza teleskopami) zostaną wysłane na adres szkoły, dlatego prosimy upewnić się, że adres jest poprawnie wpisany na koncie szkoły.

 

 

29.04.2019

Dzisiaj odbędzie się główny etap Konkursu „Astrolabium” - test wiedzy. W zakładce „Materiały do pobrania” zarejestrowani pedagodzy znajdą tegoroczne testy konkursowe. A uczniom życzymy powodzenia!

 

14.03.2019

Znamy już termin konkursu: w poniedziałek 29 kwietnia wszyscy zarejestrowani uczniowie zmierzą się z pytaniami testowymi dotyczącymi wykonywanych doświadczeń oraz ogólnej wiedzy astronomicznej. Dla laureatów konkursu przwidziano cenne nagrody.

 

17.02.2019

Doświadczenia z najnowszej edycji konkursu znajdują się w zakładce „DOŚWIADCZENIA KONKURSOWE 2019”. Zapraszamy do zapoznania się z ich treścią.

 

07.02.2019

Ze wzgledu na powtarzające się pytania informujemy, że rejestracja uczestników potrwa do końca marca. Jest to też termin wpłacania opłat konkursowych. Pierwsze doświadczenia konkursowe pojawią się na naszej stronie w przyszłym tygodniu.

 

03.12.2018

Obserwatorium Astronomiczne Uniwersytetu Jagiellońskiego i Fundacja Antares ogłasza V. edycję ogólnopolskiego konkursu astronomicznego „Astrolabium”.

Regulamin do pobrania poniżej:

Organizatorzy

Sponsorzy

Patroni medialni